کانون آکهی صنعت پایدار
کانون آکهی صنعت پایدار

تشکیل تیم ویژه شورای رقابت برای نظارت بر عملکرد خودروسازان

تشکیل تیم ویژه شورای رقابت برای نظارت بر عملکرد خودروسازان

 


عیسی امامی در گفت ‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: به دنبال شکایت‌های مردم در مورد نحوه فروش خودروسازان، قرار شد تیم کارشناسی شورای رقابت با بررسی عملکرد ایران خودرو و سایپا بر فعالیت آنها و تطابق آن با دستورالعمل این شورا نظارت کند.

وی با بیان اینکه مشخص نیست خودروسازان در برخورد با دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو چگونه عمل کرده‌اند، افزود: نتیجه‌ این بررسی‌ها طی هفته‌های آینده مشخص خواهد شد.

* کوتاهی وزارت صنعت در کنترل بازار خودرو

امامی تصریح کرد: بخشی از وظیفه نظارت بر عملکرد خودروسازان برعهده وزارت صنعت و سازمان‌های زیرمجموعه آن است که به طور جدی وارد عمل نشده‌اند و کوتاهی از جانب آنها بوده است.

عضو شورای رقابت توضیح داد: نظارت بر عملکرد شرکت‌های خودروساز و میزان تبعیت آنها از فرمول قیمت‌گذاری خودرو توسط شورای رقابت بررسی خواهد شد تا رابطه مصرف‌کننده و تولیدکننده به طور شفاف مشخص شود.

وی ادامه داد: قرار است تیم کارشناسی شورای رقابت با حوصله و دقت بالا بر خروجی دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو نظارت داشته باشد که نتایج آن طی هفته‌های آینده اعلام می‌شود.

* دلیل عدم قیمت‌گذاری تندر و مگان

امامی در مورد عدم تعیین قیمت جدید‌ تندر و مگان از سوی شورای رقابت و خودروسازان نیز گفت: باید مشخص شود که آیا این خودروها را می‌توان جزء تولیدات داخلی محسوب کرد یا خیر.

وی توضیح داد: با توجه به وابستگی تولید تندر و مگان به قطعات وارداتی، نوسان نرخ ارز بر تولید این خودروها تأثیر دارد، به همین دلیل باید مشخص شود که این خودروها را باید جزء خودروهای داخلی محسوب کنیم یا خیر.

عضو شورای رقابت با بیان اینکه هنوز تعریف مشخصی در این مورد به دست نیامده است، گفت: اگر قرار باشد این خودروها به عنوان خودروی خارجی محسوب شوند، قیمت‌گذاری آنها براساس عرضه و تقاضا انجام خواهد شد.

* بررسی قیمت‌ها بر اساس تورم سه ماهه

وی در پاسخ به این سؤال که آیا بروز رسانی قیمت خودروها براساس تورم سه ماهه در شورای رقابت مطرح شده است، گفت: این موضوع در دستور کار شورا قرار دارد و باید دید در هفته‌های آینده چه تصمیمی در این مورد گرفته می‌شود.

وی تأکید کرد: باید مشخص شود که خودروسازان طبق دستورالعمل شورا عمل کرده‌اند یا خیر.

 

{site_page_oprt}
این پرونده را به اشتراک بگزارید :
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn StumbleUpon Email

یادداشت کاربران

درج یک یادداشت :

نام کاربر :
پست الکترونیکی :
وب :
یادداشت :
کد امنیتی :

آخرین مقاله ها

 • تاريخچه ماشين تراش

  تاريخچه ماشين تراش اولين ماشين تراش در سال 1740 در فرانسه ساخته شد. در اين ماشين وسيله چرخش محور اصلي بوسيله دست بود، يک دست گرداننده محور آن ( محور کار ) مستقيما روي دستگاه که به محور اصلي متصل است توسط دو چرخ دنده ساده به ميله پيچ بري متصل مي باشد قرار گرفته است. در اين نوع ماشين براي تعويض چرخ دنده هاي متفاوت جهت پيچ تراشي پيچ هاي متفاوتي پيش بيني شده بود.

 • دستگاههای CNC ارزان

  دستگاههای CNC ارزان از دستگاههای CNC ارزان برای برش و حکاکی دو بعدی قطعات و نیز برای تراش سه بعدی مواد غیر سخت استفاده می شود. این دستگاه ها می توانند بر روی اغلب مواد غیرفلزی و بر روی فلزات نرم عملیات تراش یا براده برداری را انجام دهند. از این نوع دستگاههای CNC برای کار روی فولاد، سنگ و مواد سخت نمی توان استفاده کرد.

 • لیزر و کاربرد آن در صنعت

  لیزر و کاربرد آن در صنعت ليزرها بر اساس اصل كلي كه در بسامدهاي ميكروموج اختراع گرديده بود و به آن ميزر (تقويت ميكروموج توسط گسيل تابش القايي) گفته ميشد، كار ميكنند. وقتي طول موج نوسان به ناحيه بسامدهاي اپتيكي ميرسد، طبيعتاً به آن ليزر (تقويت نور توسط گسيل تابش القايي) گفته ميشود.

 • نرم افزار کنترلر سی ان سی FC2S

  نرم افزار کنترلر سی ان سی FC2S اين نرم ¬افزار، يکي از برنامه¬ هايي است که جاي سخت¬ افزارهاي بسياري را در ماشين¬ هاي کنترل عددي(CNC) و روبات¬ ها و ماشين اندازه¬ گيري مختصاتي (CMM) گرفته است. اين نرم افزار توسعه داده شده¬ ي نرم افزاري مي¬ باشد که در بخش سيستم¬هاي هوشمند (ISD) موسسه بين المللي استاندارد و فن آوري(NIST) در ايالات متحده تهيه گرديده است

 • آماده کردن فلزات برای استفاده در ساخت بدنه خودرو

  آماده کردن فلزات برای استفاده در ساخت بدنه خودرو علاوه بر ساختار شیمیایی فلزات، ساختار سطح فلزات نیز بر روی خواص ظاهری سیستم رنگی که در مراحل بعد اعمال می‌شود مؤثر می‌باشند. ساختار سطح فلزات کم و بیش متأثر از پروسه تولید فلزات و نحوه شکل دهی آنها می‌باشد. به همین دلیل زبری سطح فلز را طی عملیات تمیزکاری بوسیله برس زنی، سندینگ و بلاستینگ بوسیله ذرات فولادی یا سند، تغییر می‌دهند، تا بوسیله ایجاد زبری مناسب خواص سیستم رنگ را بهبود دهیم.

 • واتر جت

  واتر جت دستگاه برش با آب یا برش واترجت ( Abrasive WaterJet Cutting ) کار برش مواد را با فشار زیاد آب انجام می دهد. ساز و کار واترجت بدین صورت است که یک پمپ بسیار قوی آب را با فشار زیاد به داخل یک نازل با قطر خیلی کم هدایت می‌کند در نتیجه آب سرعتی در حدود 900 متر بر ثانیه پیدا می‌کند سپس مادۀ ساینده ای به نام ابرسیو (abrasive) به منظور برش مواد سخت به این آب تزریق می‌شود، این مخلوط آب و مواد ساینده که با فشار 4000 تا 6200 بار (بسته به قدرت پمپ) از نازل خارج می‌شود طرح را بر روی قطعه مورد نظر برش می‌دهد.

 • دستگاه لیزر بزرگ

  دستگاه لیزر بزرگ دستگاه های سی ان سی (CNC) یا دستگاه های کنترل رقمی دستگاه هایی هستند که با هدایت کامپیوتری عملیات مختلفی را مانند برش، تراش، حکاکی، سوراخ کاری، جوش و ... را روی مواد مختلف انجام می دهند.

 • آموزش ساخت ماشین CNC

  آموزش ساخت ماشین CNC در این مطلب سعی داریم تا روش ساخت و کنترل یک ماشین سی ان سی در این مطلب سعی داریم تا روش ساخت و کنترل یک ماشین CNC را از ابتدا برای شما توضیح بدیم. تا بعد از مطالعه آن به قدرت کامپیوتر های خانگی در کنترل یک ماشین پی ببرید و بدانید که ساختن ماشین های CNC برای همه امکان پذیر است.

 • معرفي انواع ابزارهايcncروتر

  معرفي انواع ابزارهايcncروتر اين ابزارها داراي يك قسمت برشكاري با قطر يكنواخت هستند. سطح مارپيچ به منظور خروج براده هاي ماشين كاري در نظر گرفته شده است. براي استفاده از اين نوع ابزار بايد به قطر قسمت براده برداري و طول سر ابزار دقت كرد. محدوديت اصلي در اين ابزارها طول قسمت ساده ي سر ابزار است. خيلي از اپراتورهايcncاز ابزارهاي سوراخكاري براي برش عرضي استفاده ميكنند درحاليكه ابزارهاي مخصوص برشكاري سرعت و كيفيت چند برابري تامين ميكنند.

حوزه های فعالیت آگهی نامه صنعت پایدار ایرانیان