کانون آکهی صنعت پایدار
کانون آکهی صنعت پایدار

افزایش 14درصدی تولید فولاد ایران 6 ماه پس از تحریم/ کاهش تولید تحریم‌کنندگان

افزایش 14درصدی تولید فولاد ایران 6 ماه پس از تحریم/ کاهش تولید تحریم‌کنندگان
 
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، انجمن جهانی فولاد در جدیدترین گزارش خود به بررسی تولید فولاد 63 کشور جهان در ماه مارس 2013 برابر با اسفند ماه 1391 پرداخته و افزایش تولید فولاد ایران و کاهش تولید تحریم‌کنندگان این کشور، 6 ماه پس از تحریم‌های به اصطلاح فلج‌کننده علیه تهران، خبر داده است.
 
بر اساس این گزارش، ایران در ماه مارس سال جاری میلادی 1.330 میلیون تن فولاد تولید کرده است که نسبت به مارس 2012 با افزایش 14.3 درصدی روبرو شده است.
 
تولید فولاد ایران در فوریه 2013 (بهمن ماه 91) معادل 1.199 میلیون تن بوده است؛ همچنین تولید فولاد ایران در مارس سال گذشته 1.163 میلیون تن برآورد شده است.
 
به گزارش انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد ایران در مارس 2013 نسبت به مدت مشابه سال 2011 از رشد 23.2 درصدی برخودار بوده است.
 
میزان تولید فولاد ایران مارس 2011 معادل 1.080 میلیون تن بوده است.
 
ایران در 3 ماه نخست سال 2013 معادل 3.640 میلیون تن فولاد تولید کرده است که نسبت به 3 ماه نخست سال گذشته 0.4 درصد و نسبت به مدت مشابه سال 2011 برابر با 7.2 درصد رشد داشته است.
 
ایران از نظر میزان تولید فولاد جایگاه شانزدهم در سطح جهان را به خود اختصاص داده است.
 
چین با تولید 66.293 میلیون تن فولاد، بزرگ‌ترین تولیدکننده این کالای اساسی در این ماه شناخته شده است.
 
این درحالی است که تولید فولاد اتحادیه اروپا در ماه مارس 2013 نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6.6 و آمریکا 8.4 درصد کاهش یافته است.
 
همچنین تولید فولاد اتحادیه اروپا و آمریکا در 3 ماه نخست سال 2013 نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب با کاهش 5.4 و 7.6 درصدی مواجه شده است.
 
به نوشته این گزارش، کل تولید فولاد جهان در مارس 2013 برابر با 135.020 میلیون تن تخمین زده شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 1.1 درصد رشد را نشان می‌دهد.
 
تولید فولاد جهان در ماه مارس سال 2012 برابر با 133.495 میلیون تن بوده است.
 
تولید فولاد در جهان در ماه مارس سال 2013 نسبت به سال 2011 از رشد 3.6 درصدی برخوردار شده است.
 
در ادامه این گزارش آمده است، ژاپن با تولید 9.446 میلیون تن و آمریکا با تولید 7.291 میلیون تن به ترتیب در رتبه های دوم و سوم قرار دارند؛ همچنین، 10 کشور نخست در تولید فولاد در ماه ژانویه به ترتیب، چین 66.293 میلیون تن، ژاپن 9.446، آمریکا 7.291، هند 6.860،  روسیه 6.009، کره جنوبی 5.664، آلمان 3.815، ترکیه 2.980، برزیل 2.894 و اوکراین 2.870 هستند.
 
بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد، 63 کشور مورد بررسی در این گزارش، 98 درصد مجموع فولاد تولیدی در جهان در سال 2012 را تولید کرده‌اند.
{site_page_oprt}
این پرونده را به اشتراک بگزارید :
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn StumbleUpon Email

یادداشت کاربران

درج یک یادداشت :

نام کاربر :
پست الکترونیکی :
وب :
یادداشت :
کد امنیتی :

آخرین مقاله ها

 • معرفی نرم افزار سالیدورک

  معرفی نرم افزار سالیدورک سالید ورکز یک نرم‌ افزار سه بعدی طراحی مکانیکی است که که بر روی مایکروسافت ویندوز اجرا می‌شود و توسط شرکت سالید ورکز (که اکنون زیر مجموعه‌ای از شرکت دسالت سیستمز فرانسه‌ است) توسعه یافته. این نرم‌ افزار اکنون یکی از محبوب ترین نرم‌افزارها در زمینه طراحی 3 بعدی مکانیکی است. تاریخچه : سالید ورکز در سال 1995 میلادی به عنوان رقیبی ارزان قیمت برای نرم‌افزارهای طراحی کامپیوتری نظیر پروانجینیر، آی دیاس، یونیگرافیکز، اتوکد و کاتیا عرضه شد. شرکت سالید ورکز در سال 1993 میلادی توسط جان هرشتیک بنیان گردید که دفتر مرکزی آن در کنکورد ماساچوست واقع بود و اولین محصول آن با نام سالید ورکز 95 در سال 1995 میلادی به بازار عرضه گردید. در سال 1997 میلادی دسالت سیستمز که عمده شهرت آن به علت نرم‌افزار طراحی کامپیوتری کاتیا است، شرکت سالید ورکز را خریداری کرد و اکنون 100 درصد سهام آن را در اختیار دارد. شرکت سالید ورکز از سال 2001 تا 2007 میلادی توسط جان مک النی رهبری می‌شد و اکنون تحت رهبری جف ری قرار دارد.

 • تاريخچه ماشين تراش

  تاريخچه ماشين تراش اولين ماشين تراش در سال 1740 در فرانسه ساخته شد. در اين ماشين وسيله چرخش محور اصلي بوسيله دست بود، يک دست گرداننده محور آن ( محور کار ) مستقيما روي دستگاه که به محور اصلي متصل است توسط دو چرخ دنده ساده به ميله پيچ بري متصل مي باشد قرار گرفته است. در اين نوع ماشين براي تعويض چرخ دنده هاي متفاوت جهت پيچ تراشي پيچ هاي متفاوتي پيش بيني شده بود.

 • دستگاههای CNC ارزان

  دستگاههای CNC ارزان از دستگاههای CNC ارزان برای برش و حکاکی دو بعدی قطعات و نیز برای تراش سه بعدی مواد غیر سخت استفاده می شود. این دستگاه ها می توانند بر روی اغلب مواد غیرفلزی و بر روی فلزات نرم عملیات تراش یا براده برداری را انجام دهند. از این نوع دستگاههای CNC برای کار روی فولاد، سنگ و مواد سخت نمی توان استفاده کرد.

 • لیزر و کاربرد آن در صنعت

  لیزر و کاربرد آن در صنعت ليزرها بر اساس اصل كلي كه در بسامدهاي ميكروموج اختراع گرديده بود و به آن ميزر (تقويت ميكروموج توسط گسيل تابش القايي) گفته ميشد، كار ميكنند. وقتي طول موج نوسان به ناحيه بسامدهاي اپتيكي ميرسد، طبيعتاً به آن ليزر (تقويت نور توسط گسيل تابش القايي) گفته ميشود.

 • نرم افزار کنترلر سی ان سی FC2S

  نرم افزار کنترلر سی ان سی FC2S اين نرم ¬افزار، يکي از برنامه¬ هايي است که جاي سخت¬ افزارهاي بسياري را در ماشين¬ هاي کنترل عددي(CNC) و روبات¬ ها و ماشين اندازه¬ گيري مختصاتي (CMM) گرفته است. اين نرم افزار توسعه داده شده¬ ي نرم افزاري مي¬ باشد که در بخش سيستم¬هاي هوشمند (ISD) موسسه بين المللي استاندارد و فن آوري(NIST) در ايالات متحده تهيه گرديده است

 • آماده کردن فلزات برای استفاده در ساخت بدنه خودرو

  آماده کردن فلزات برای استفاده در ساخت بدنه خودرو علاوه بر ساختار شیمیایی فلزات، ساختار سطح فلزات نیز بر روی خواص ظاهری سیستم رنگی که در مراحل بعد اعمال می‌شود مؤثر می‌باشند. ساختار سطح فلزات کم و بیش متأثر از پروسه تولید فلزات و نحوه شکل دهی آنها می‌باشد. به همین دلیل زبری سطح فلز را طی عملیات تمیزکاری بوسیله برس زنی، سندینگ و بلاستینگ بوسیله ذرات فولادی یا سند، تغییر می‌دهند، تا بوسیله ایجاد زبری مناسب خواص سیستم رنگ را بهبود دهیم.

 • واتر جت

  واتر جت دستگاه برش با آب یا برش واترجت ( Abrasive WaterJet Cutting ) کار برش مواد را با فشار زیاد آب انجام می دهد. ساز و کار واترجت بدین صورت است که یک پمپ بسیار قوی آب را با فشار زیاد به داخل یک نازل با قطر خیلی کم هدایت می‌کند در نتیجه آب سرعتی در حدود 900 متر بر ثانیه پیدا می‌کند سپس مادۀ ساینده ای به نام ابرسیو (abrasive) به منظور برش مواد سخت به این آب تزریق می‌شود، این مخلوط آب و مواد ساینده که با فشار 4000 تا 6200 بار (بسته به قدرت پمپ) از نازل خارج می‌شود طرح را بر روی قطعه مورد نظر برش می‌دهد.

 • دستگاه لیزر بزرگ

  دستگاه لیزر بزرگ دستگاه های سی ان سی (CNC) یا دستگاه های کنترل رقمی دستگاه هایی هستند که با هدایت کامپیوتری عملیات مختلفی را مانند برش، تراش، حکاکی، سوراخ کاری، جوش و ... را روی مواد مختلف انجام می دهند.

 • آموزش ساخت ماشین CNC

  آموزش ساخت ماشین CNC در این مطلب سعی داریم تا روش ساخت و کنترل یک ماشین سی ان سی در این مطلب سعی داریم تا روش ساخت و کنترل یک ماشین CNC را از ابتدا برای شما توضیح بدیم. تا بعد از مطالعه آن به قدرت کامپیوتر های خانگی در کنترل یک ماشین پی ببرید و بدانید که ساختن ماشین های CNC برای همه امکان پذیر است.

 • معرفي انواع ابزارهايcncروتر

  معرفي انواع ابزارهايcncروتر اين ابزارها داراي يك قسمت برشكاري با قطر يكنواخت هستند. سطح مارپيچ به منظور خروج براده هاي ماشين كاري در نظر گرفته شده است. براي استفاده از اين نوع ابزار بايد به قطر قسمت براده برداري و طول سر ابزار دقت كرد. محدوديت اصلي در اين ابزارها طول قسمت ساده ي سر ابزار است. خيلي از اپراتورهايcncاز ابزارهاي سوراخكاري براي برش عرضي استفاده ميكنند درحاليكه ابزارهاي مخصوص برشكاري سرعت و كيفيت چند برابري تامين ميكنند.

حوزه های فعالیت آگهی نامه صنعت پایدار ایرانیان